Travel-Partner.pl - WARSZTATY EKOLOGICZNE
WYCIECZKI SZKOLNE WYJAZDY FIRMOWE WCZASY Z NIEMIEC REJSY WYCIECZKOWE BILETY PROMOWE BILETY AUTOKAROWE

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Energia Wiatru, Energia Słońca, Biomasa, Woda

 


07.30 – zbiórka uczestników, przejazd w kierunku Szczecina
10.00 – planowany przyjazd do Ośrodka Szkoleniowo – Badawczego
Tematyka warsztatów jest zróżnicowana, dotyczy m.in. różnych form energii odnawialnej, ekologii, ochrony środowiska, segregacji odpadów, recyklingu, bioróżnorodności.
W zależności od terminu oraz upodobań grupy można przeprowadzić zajęcia na temat:

Kolorowa Energia/Odnawialne Źródła Energii– czym jest energia, do czego wykorzystuje ją człowiek, z jakich źródeł możemy pozyskiwać energię (źródła odnawialne i nieodnawialne), zjawisko efektu cieplarnianego, konieczność i sposoby oszczędzania energii
- warsztaty energetyczne - gdzie ukryty jest prąd (doświadczenia z różnymi urządzeniami, zabawkami OZE

Woda w naszym życiu
– czym jest woda i jaka pełni rolę, zasoby wodne na świecie, obieg wody w
przyrodzie, doświadczenia i eksperymenty nt. właściwości wody, skąd się bierze woda w naszych kranach i jak możemy ją oczyszczać, sposoby oszczędzania wody, elektrownie wodne - jak działają, wady i zalety
- warsztaty budowy turbin wodnych i zabawa z makietą rzeki górskiej, zamykanie dzieci w mydlanej bańce (dzieci młodsze: klasy I-III SP)
- prezentacja modelu turbiny wodnej

Energia Wiatru - czym jest wiatr i jak powstaje; zalety i wady energetyki wiatrowej; budowa i zasada działania turbiny wiatrowej; doświadczenia i eksperymenty związane z wiatrem i powietrzem -
- wykonywanie pamiątkowych zabawek wiatrowych np. wiatraczków, latawców, wiatrowskazów (w zależności od wieku uczestników)

Energia Słońca – czym jest słońce i jaką pełni rolę, czy słońce nocą zasypia?, sposoby i możliwości wykorzystania energii słonecznej, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne-budowa i zastosowanie, zalety i wady energetyki słonecznej, czym jest efekt cieplarniany, doświadczenia i eksperymenty związane ze słońcem.
- zabawa zabawkami solarnymi, dla starszych dzieci (od IV klasy SP) możliwe warsztaty budowy autek solarnych
- uczestnicy otrzymują zabawki solarne „tańczące kwiatki” (po jednym na grupę, klasę).

Biomasa – co to za masa? - czym jest biomasa i jakie jest jej energetyczne wykorzystanie, z jakich surowców możemy ją pozyskać, prezentacja rodzajów biomasy na przykładach, biopaliwa, zalety i wady energetyki opartej na biomasie

** Możliwość zorganizowania ogniska na terenie ośrodka – koszt 3,5 zł/osoby (kiełbaski we własnym zakresie) lub ognisko z kiełbaskami tj. mała porcja (1 kiełbaska)– 7 zł /osoby lub duża porcja (2 kiełbaski).
W ramach porcji równiez pieczywo, keczup, musztarda, napoje.

13.30 planowany wyjazd
ok.16.00 planowany powrót na miejsce zbiórki

Cena: od 65,00* zł przy 50 osobach płacących i 4 opiekunach gratis
* cena uzależniona od ilości osób, terminu, miejsca wyjazdu grupy oraz ostatecznego programu

Cena zawiera:
- przejazd autokarem
- udział w zajęciach warsztatowych (1 temat do wyboru)
- udział w 1 wybranej atrakcji : gokarty solarne (w zależności od pogody, dla dzieci powyżej 5 lat i do 4 klasy podstawowej włącznie), wyścigi na energorowerach (dla dzieci starszych - od 5 klasy podstawowej i młodzieży), gra terenowa podchody ekologiczne, prezentacja urządzeń OZE (oprowadzanie po Ośrodku, polecane dla grup wiekowych od 7 klas wzwyż)
- opieka pilota/przewodnika podczas całej imprezy
- ubezpieczenie NNW

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowej płatnej atrakcji:

- gokarty solarne - 2 zł od osoby
- wyścigi na energorowerach - 2 zł od osoby
- gra terenowa podchody ekologiczne - 2 zł od osoby
- prezentacja urządzeń OZE - 2 zł od osoby
- warsztaty mydlarskie - 10 zł od osoby
- warsztaty z malowaniem toreb - 10 zł od osoby


Opisy atrakcji:

Gokarty solarne - samochodziki poruszają się dzięki zamontowanym ogniwom fotowoltaicznym.
Dzieci poruszają się po wyznaczonej trasie i w kaskach.
Energorower - przy pomocy roweru zainstalowanego na specjalnym trenażerze dzieci będą mogły na własne oczy przekonać się, czy siłą własnych mięśni można wyprodukować prąd, ilość energii produkowanej podczas jazdy wyświetlana jest na bieżąco i stanowi świetną okazję do zdrowej, sportowej rywalizacji.
Podchody ekologiczne - gra terenowa, w której uczestnicy dzieleni są na drużyny. Uczestnicy otrzymują plan parku oraz wytyczne do kierunku poruszania się. Ich zadaniem jest odnaleźć wszystkie tabliczki z pytaniami ukryte na terenie całego parku oraz odpwoiedzieć na zawarte na nich pytania dotyczące odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska.
Warsztaty malowania toreb - uczestnicy warsztatów specjalnymi farbami do tkanin malują ekologiczne, bawełniane torby, które zabiorą ze sobą do domu. Do dyspozycji jest wiele modnych kolorów farb i atrakcyjne szabony z wzorami do malowania.
Warsztaty mydlarskie - zajęcia polegają na wykonaniu kostek glicerynowego mydła o rozmaitych kształtach, zapachach i kolorach. Każdy z uczestników zabierze swoje mydlane dzieła do domu.
Prezentacja urządzeń OZE - podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej uczestnicy zostaną zapoznani z urządzeniami OZE znajdującymi się na terenie Ośrodka.

 


Istnieje możliwość zmiany programu i dostosowania go do Państwa potrzeb